VJ0603A360JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A360JXAAC
Description
CAP CER 36PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
36pF
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603A360JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A360JXAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 36pF