VJ0603A331MXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A331MXAAP
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0603A331MXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A331MXAAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±20% 330pF