VJ0603A331KXQPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A331KXQPW1BC
Description
CAP CER 330PF 10V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Capacitance :
330pF
Height :
950μm
Series :
VJ
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
10V
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
800μm
Dielectric Material :
Tantalum
Termination :
SMD/SMT
Vishay / Vitramon VJ0603A331KXQPW1BC
VJ 330pF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)