VJ0603A331FXJCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A331FXJCW1BC
Description
CAP CER 330PF 16V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Termination :
SMD/SMT
Height :
950μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Published :
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
VJ
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
16V
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
800μm
Vishay / Vitramon VJ0603A331FXJCW1BC
VJ 330pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)