VJ0603A330GXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A330GXAAC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
33pF
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ0603A330GXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A330GXAAC
VJ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A330GXAAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
VJ0603A330GXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V