VJ0603A2R7DXQCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A2R7DXQCW1BC
Description
CAP CER 2.7PF 10V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
10V
Length :
1.6mm
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Vitramon VJ0603A2R7DXQCW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 2.7pF