VJ0603A270FXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A270FXJPW1BC
Description
CAP CER 27PF 16V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
C0G NP0
Height :
950μm
Capacitance :
27pF
C0G
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
800μm
Dielectric Material :
Tantalum
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Vishay / Vitramon VJ0603A270FXJPW1BC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 27pF