VJ0603A220KNCAJ
Mfr.Part #
VJ0603A220KNCAJ
Description
CAP CER 22PF 200V 0603 EPOXY
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Height :
0.92mm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
JESD-609 Code :
e4
Width :
0.8mm
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated :
200V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Capacitance :
22pF
Temperature Characteristics Code :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Datasheets
VJ0603A220KNCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603A220KNCAJ
VJ CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 22pF