VJ0603A1R5DXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A1R5DXAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Capacitance :
1.5pF
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
1 (Unlimited)
Depth :
800μm
Voltage - Rated :
50V
Published :
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.5pF
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
920μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
800μm
Datasheets
VJ0603A1R5DXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A1R5DXAAC
VJ 1.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)