VJ0603A1R2DXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A1R2DXBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Capacitance :
1.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603A1R2DXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A1R2DXBAP
VJ 1.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)