VJ0603A1R0DECAO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603A1R0DECAO
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Description
CAP CER 1PF 200V 0603 EPOXY
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
1pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Epoxy Mountable
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
VJ
Datasheets
VJ0603A1R0DECAO
Vishay / Vitramon VJ0603A1R0DECAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 1pF