VJ0603A181JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A181JXAAP
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603A181JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A181JXAAP
VJ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)