VJ0603A181JXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A181JXAAC
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
180pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ0603A181JXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A181JXAAC
VJ 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)