VJ0603A181FXBPW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A181FXBPW1BC
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Voltage - Rated :
100V
Dielectric Material :
Tantalum
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
15 Weeks
800μm
Width :
800μm
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Series :
VJ
Height :
950μm
GENERAL PURPOSE
Vishay / Vitramon VJ0603A181FXBPW1BC
VJ 180pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)