VJ0603A180JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A180JXAAP
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603A180JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A180JXAAP
VJ 18pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)