VJ0603A180GXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A180GXBAP
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
18pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
1 (Unlimited)
Published :
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603A180GXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A180GXBAP
VJ 18pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A180GXBAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ0603A180GXBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V