VJ0603A151KXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A151KXBAP
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
150pF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603A151KXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A151KXBAP
VJ 150pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)