VJ0603A151FXXCW1BC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603A151FXXCW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Depth :
800μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
150pF
Series :
VJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Width :
800μm
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
950μm
Dielectric Material :
Tantalum
Vishay / Vitramon VJ0603A151FXXCW1BC
VJ 150pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)