VJ0603A150KXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A150KXAAP
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603A150KXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A150KXAAP
VJ 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)