VJ0603A150JXBAC
Mfr.Part #
VJ0603A150JXBAC
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
15pF
Published :
Tolerance :
±5%
GENERAL PURPOSE
Width :
C0G NP0
Height :
920μm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
VJ0603A150JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603A150JXBAC
VJ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)