VJ0603A150GXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A150GXBAP
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
15pF
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603A150GXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A150GXBAP
VJ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A150GXBAP Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 100V Volts DC - Rated DC.
VJ0603A150GXBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V