VJ0603A150FXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A150FXBCW1BC
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
15pF
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
950μm
Length :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay / Vitramon VJ0603A150FXBCW1BC
VJ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)