VJ0603A121KXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A121KXAAC
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
C0G NP0
Published :
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Datasheets
VJ0603A121KXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A121KXAAC
VJ 120pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)