VJ0603A121JXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A121JXBAP
Description
CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A121JXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A121JXBAP
VJ 120pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)