VJ0603A120JXCAP
Mfr.Part #
VJ0603A120JXCAP
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Capacitance :
12pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603A120JXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603A120JXCAP
VJ 12pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)