VJ0603A120JXBAC
Mfr.Part #
VJ0603A120JXBAC
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
800μm
Height :
920μm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
12pF
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ0603A120JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603A120JXBAC
VJ 12pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)