VJ0603A102JNAAJ
Mfr.Part #
VJ0603A102JNAAJ
Description
CAP CER 1000PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Datasheets
VJ0603A102JNAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603A102JNAAJ
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 1000pF