VJ0603A101MXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A101MXAAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
100pF
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
VJ0603A101MXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A101MXAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±20% 100pF