VJ0603A101KXCAP
Mfr.Part #
VJ0603A101KXCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
100pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Mount :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
VJ0603A101KXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603A101KXCAP
VJ 100pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)