VJ0603A101KXBAP
Mfr.Part #
VJ0603A101KXBAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
800μm
Datasheets
VJ0603A101KXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A101KXBAP
VJ 100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)