VJ0603A101KXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A101KXAAP
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
GENERAL PURPOSE
Depth :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
Datasheets
VJ0603A101KXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A101KXAAP
VJ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)