VJ0603A101KXAAC
Mfr.Part #
VJ0603A101KXAAC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
800μm
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
100pF
Dielectric :
C0G
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
800μm
Height :
870μm
Series :
VJ
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A101KXAAC
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603A101KXAAC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Operating Temperature:-55°C~150°C, VJ0603A101KXAAC pinout, VJ0603A101KXAAC datasheet PDF, VJ0603A101KXAAC amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603A101KXAAC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603A101KXAAC
VJ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)