VJ0603A101KFAAC
Mfr.Part #
VJ0603A101KFAAC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
Capacitance :
100pF
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603A101KFAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A101KFAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 100pF