VJ0603A101JXCAP
Mfr.Part #
VJ0603A101JXCAP
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
800μm
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603A101JXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603A101JXCAP
VJ 100pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)