VJ0603A101JNAAO00
Mfr.Part #
VJ0603A101JNAAO00
Description
CAP CER 100PF 50V 0603 EPOXY
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
914.4μm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Datasheets
VJ0603A101JNAAO00
Vishay / Vitramon VJ0603A101JNAAO00
VJ 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
VJ0603A101JNAAO00 Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603A101JNAAO00 Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm