VJ0603A101JFCAC
Mfr.Part #
VJ0603A101JFCAC
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
200V
GENERAL PURPOSE
Depth :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603A101JFCAC
Vishay / Vitramon VJ0603A101JFCAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 100pF