VJ0603A101JFBAP
Mfr.Part #
VJ0603A101JFBAP
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ0603A101JFBAP
Vishay / Vitramon VJ0603A101JFBAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 100pF