VJ0603A101JFAAC
Mfr.Part #
VJ0603A101JFAAC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
800μm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Case Code (Imperial) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Height :
920μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
2.012816mg
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ0603A101JFAAC
Vishay / Vitramon VJ0603A101JFAAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 100pF