VJ0603A101GFBAO
Mfr.Part #
VJ0603A101GFBAO
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603A101GFBAO
Vishay / Vitramon VJ0603A101GFBAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 100pF