VJ0603A101FFBAC
Mfr.Part #
VJ0603A101FFBAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
100V
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
VJ
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ0603A101FFBAC
Vishay / Vitramon VJ0603A101FFBAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 100pF