VJ0603A100KXCAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603A100KXCAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
200V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Height :
920μm
Voltage - Rated :
200V
Series :
VJ
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
800μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Width :
800μm
Capacitance :
10pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
VJ0603A100KXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603A100KXCAC
VJ 10pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)