VJ0603A100KNCAJ
Mfr.Part #
VJ0603A100KNCAJ
Description
CAP CER 10PF 200V 0603 EPOXY
ROHS3 Compliant
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
10pF
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Width :
0.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
0.92mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
TR, 7 INCH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Datasheets
VJ0603A100KNCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603A100KNCAJ
VJ CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 10pF