VJ0603A100KECAO
Mfr.Part #
VJ0603A100KECAO
Description
CAP CER 10PF 200V 0603 EPOXY
Capacitance :
10pF
Feature :
Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A100KECAO
Vishay / Vitramon VJ0603A100KECAO
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 10pF