VJ0603A100JXCAP
Mfr.Part #
VJ0603A100JXCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
10pF
Depth :
800μm
Datasheets
VJ0603A100JXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603A100JXCAP
VJ 10pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)