VJ0603A100JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603A100JXBCW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Depth :
800μm
Width :
800μm
Capacitance :
10pF
Length :
1.6mm
Dielectric Material :
Tantalum
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
950μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Vishay / Vitramon VJ0603A100JXBCW1BC
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)