VJ0603A100JXAAP
Mfr.Part #
VJ0603A100JXAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
800μm
Tolerance :
±5%
Dielectric :
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603A100JXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603A100JXAAP
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)