VJ0603A100JNAAR2M
Mfr.Part #
VJ0603A100JNAAR2M
Description
CAP CER 10PF 50V 0603 EPOXY
Ceramic Capacitors
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A100JNAAR2M
Vishay / Vitramon VJ0603A100JNAAR2M
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 10pF