VJ0603A100JNAAO
Mfr.Part #
VJ0603A100JNAAO
Description
CAP CER 10PF 50V 0603 EPOXY
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
Surface Mount :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Pbfree Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
0.8mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
0.92mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
10pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A100JNAAO
Vishay / Vitramon VJ0603A100JNAAO
VJ CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 10pF