VJ0603A100JNAAI
Mfr.Part #
VJ0603A100JNAAI
Description
CAP CER 10PF 50V 0603 EPOXY
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PAPER, 11.25/13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
0.92mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e4
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10pF
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.036 0.92mm
VJ
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Datasheets
VJ0603A100JNAAI
Vishay / Vitramon VJ0603A100JNAAI
VJ CERAMIC CAPACITOR 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 10pF