VJ0603A100GXBAC
Mfr.Part #
VJ0603A100GXBAC
Description
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
10pF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603A100GXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603A100GXBAC
VJ 10pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603A100GXBAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
VJ0603A100GXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V